Εγγραφές στην Α’ τάξη 2024-25 – Οδηγίες

1

Εγγραφές μαθητών/μαθητριών στο 9ο Δημοτικό Σχολείο Δράμας  για το σχολικό έτος 2024-25 (Από 1 Μαρτίου 2024 έως 20 Μαρτίου 2024)

Μαθητές & μαθήτριες γεννημένοι/γεννημένες το 2018

Ενημέρωση – Οδηγίες για την εγγραφή στην Α’ Τάξη

Αγαπητοί γονείς σας ενημερώνουμε ότι για την εγγραφή του παιδιού σας στο Δημοτικό Σχολείο απαιτούνται τα παρακάτω δικαιολογητικά:

(1) Αίτηση – Υπεύθυνη Δήλωση (θα σας δοθεί από το Σχολείο κατά την εγγραφή)

(2) Βεβαίωση φοίτησης από το Νηπιαγωγείο (θα την πάρετε από το Νηπιαγωγείο στο οποίο φοιτά το παιδί σας και θα μας την φέρετε κατά την εγγραφή)

(3) Εμβόλια – Βιβλιάριο Υγείας του παιδιού (θα το έχετε μαζί σας κατά την εγγραφή)

(4) Υπεύθυνη δήλωση μόνιμης κατοικίας (θα σας δοθεί από το Σχολείο κατά την εγγραφή) και αποδεικτικό μόνιμης κατοικίας (λογαριασμός  ηλεκτρικού ρεύματος ή εκκαθαριστικό σημείωμα της Εφορίας)

(5) Πιστοποιητικό Γέννησης του παιδιού (θα το αναζητήσει το ίδιο το Σχολείο, δε χρειάζεται να το προσκομίσετε εσείς)

(6) Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.)  (θα σας δοθεί από το Σχολείο και θα πρέπει να το επιστρέψετε συμπληρωμένο από τον γιατρό του παιδιού σας ως τις 30-09-2024)

(7) Δικαστική Απόφαση ή Ιδιωτικό Συμφωνητικό Επιμέλειας  (σε περίπτωση διαζυγίου ή διάστασης)

(8) Διάγνωση από το ΚΕΔΑΣΥ Δράμας (αν υπάρχει).

Πριν την προσέλευση σας και για να μη χρειαστεί να περιμένετε, τηλεφωνήστε μας στο 2521032400  για να σας ορίσουμε την ημέρα, την ώρα της εγγραφής.

Σας καλωσορίζουμε και σας ευχαριστούμε πολύ για τη συνεργασία!

Ο Διευθυντής του 9ου Δημοτικού Σχολείου Δράμας

Βενέτης Ν. Στάικογλου

Email του Σχολείου: mail@9dim-dramas.dra.sch.gr

Τηλέφωνο του Σχολείου: 25210 32400