Εορτασμός της Εθνικής Επετείου της 25ης Μαρτίου 1821

25η ΜΑΡΤΙΟΥ 1821 Β

Αγαπητοί γονείς

Την Παρασκευή 22 Μαρτίου 2024, οι μαθητές/τριες θα έρθουν στο σχολείο όπως πάντα, 8:00 – 8:15, θα γίνει η προσευχή, η έπαρση της σημαίας και η παράδοση της στη σημαιοφόρο και τους παραστάτες της.

Στις 8:30 οι μαθητές/τριες όλων των τάξεων θα περάσουν στην αίθουσα εκδηλώσεων. Εκεί οι μαθητές/τριες της Ε’ και της ΣΤ’ τάξης θα παρουσιάσουν τη σχολική γιορτή για την εθνική επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821.

Στη γιορτή μπορούν να παρευρεθούν μόνο οι γονείς των μαθητών/τριών της Ε’ και  της ΣΤ τάξης (θα περάσουν στην αίθουσα εκδηλώσεων στις 8:30). Όλο το σχολείο θα σχολάσει μετά το τέλος της γιορτής, περίπου στις 09:45.

Η Πρωινή ζώνη και το Ολοήμερο Πρόγραμμα δεν θα λειτουργήσουν την ημέρα αυτή.

Στην Παρέλαση της 25ης Μαρτίου, τη Δευτέρα 25 Μαρτίου 2024, το Σχολείο θα εκπροσωπήσουν οι μαθητές και οι μαθήτριες της Δ’, Ε’ και ΣΤ’ τάξης (Η σημαιοφόρος, οι παραστέτες και όσοι/όσες συμμετέχουν στα τμήματα της παρέλασης.

Χρόνια Πολλά!!!

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...